Jakie atrakcje skrywa Reykjavik?

Reykjavik jest stolicą i największym miastem Irlandii. Jest to jedno z najbardziej wysuniętych w kierunku północnym miast Islandii. Przez mieszkańców miasto to określane jest jako Bay of Smoke. Reykjavik usytuowany jest z zachodniej części wyspy nad Zatoką Faxa, w zaledwie 45 minut jazdy samochodem od lotniska Keflaviku. Liczba mieszkańców miasta to około 120 tyś. osób. Cały region stołeczny zamieszkuje około 3/5 wszystkich obywateli Islandii. W tym regionie także znajduje się najwięcej ofert pracy dla zagranicznych pracowników. Tym jednak czym Reykjavik przyciąga przyjezdnych są liczne atrakcje w samym mieście i jego okolicach.

Reykjavik jest idealny na letni wypoczynek, zimą można tu podziwiać zorzę polarną. Z okolicznych atrakcji dużą popularnością cieszą się wspaniałe punkty widokowe Moody Reykjanes i Esja. Samo miasto przyciąga turystów, goszcząc na swoich ulicach wiele międzynarodowych festiwali, imprez sportowych czy imprez związanych z kulturą ojczystą. W tym mieście znajdziemy także skupisko muzeów i miejsc opowiadających historię kraju.

Na wzgórzach Oskjuhlid Hill okalających Reykjavik znajduje się obiekt Perlan, jeden z najbardziej znanych zabytków miasta. W jego zbiornikach znajduje się naturalnie podgrzewana woda zasilająca Reyjkjavik. Na szczycie zaś wznosi się kopuła mieszcząca restaurację, z której rozciąga się urzekający widok na miasto. Jest to miejsce idealne do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *