Przejdź do treści

Praca w Islandii – jak szukać cz. 2.

  • przez
jak znalezc prace w islandii

Ofert pracy w Islandii jest wiele. Jednocześnie rynek pracy jest dość hermetyczny. Zwłaszcza branże specjalistyczne są silnie oblegane. Jeśli nastawiasz się na pracę w danym zawodzie, początki mogą okazać się ciężkie. Dziś kilka słów o sprawdzonych sposobach na zwiększenie swoich szans na wymarzoną pracę w Islandii.

Islandia to mały kraj. Można by rzec, że każdy z każdym się tu zna. Dotyczy to w szczególności branż specjalistycznych. Mówiąc prosto z mostu: bez znajomości trudno jest znaleźć pracę w własnym zawodzie. Najlepszy sposób to chwilowe przebranżowienie i konsekwentne badanie gruntu oraz nawiązywanie znajomości. Ofert pracy w usługach jest naprawdę wiele. Praca tego typu jest świetną metodą „przeczekania”. Warto także być upartym i cierpliwym. Liczy się kreatywność.

Atutem, który bezsprzecznie ułatwi znalezienie wymarzonej pracy jest znajomość języka islandzkiego. Naprawdę warto poświęcić czas na przyswojenie podstaw tego języka. Znikomy promil osób przyjeżdżający w poszukiwaniu pracy do Islandii posiada jakąkolwiek wiedzę o ojczystym języku tego kraju. Nie jest on łatwy, jednak fakt jego znajomości jest dużym atutem dla przyszłego, potencjalnego pracodawcy. W Islandii kursy językowe są dofinansowane przez związki zawodowe. Warto uczyć się języka islandzkiego. Jego znajomość może być bardzo pomoc z znalezieniu wymarzonej pracy w zawodzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *