Przejdź do treści

Jakie atrakcje skrywa Reykjavik?

Reykjavik jest stolicą i największym miastem Irlandii. Jest to jedno z najbardziej wysuniętych w kierunku północnym miast Islandii. Przez mieszkańców miasto to określane jest jako Bay of Smoke. Reykjavik usytuowany jest z zachodniej części wyspy nad Zatoką Faxa, w zaledwie 45 minut jazdy samochodem od lotniska Keflaviku. Liczba mieszkańców miasta to około 120 tyś. osób. Cały region stołeczny zamieszkuje około 3/5 wszystkich obywateli Islandii. W tym regionie także znajduje się najwięcej ofert pracy dla zagranicznych pracowników. Tym jednak czym Reykjavik przyciąga przyjezdnych są liczne atrakcje w samym mieście i jego okolicach.

Reykjavik jest idealny na letni wypoczynek, zimą można tu podziwiać zorzę polarną. Z okolicznych atrakcji dużą popularnością cieszą się wspaniałe punkty widokowe Moody Reykjanes i Esja. Samo miasto przyciąga turystów, goszcząc na swoich ulicach wiele międzynarodowych festiwali, imprez sportowych czy imprez związanych z kulturą ojczystą. W tym mieście znajdziemy także skupisko muzeów i miejsc opowiadających historię kraju.

Na wzgórzach Oskjuhlid Hill okalających Reykjavik znajduje się obiekt Perlan, jeden z najbardziej znanych zabytków miasta. W jego zbiornikach znajduje się naturalnie podgrzewana woda zasilająca Reyjkjavik. Na szczycie zaś wznosi się kopuła mieszcząca restaurację, z której rozciąga się urzekający widok na miasto. Jest to miejsce idealne do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *